Archiwizacja i backup danych

  • PDF

Awarie komputerowe, które mogą doprowadzić do utraty danych, nie muszą wyglądać zbyt groźnie: zanik zasilania, niestabilna praca sieci elektrycznej, przesuniecie jednostki centralnej komputera, burza, awaria systemu operacyjnego, utrata plików systemowych. Wg danych statystycznych 90% awarii dałoby się wcześniej zapobiec.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że zdecydowanie tańszym i lepszym rozwiązaniem jest zapobieganie awariom i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pracy sprzętu komputerowego czy sieci komputerowej, niż np odzyskiwanie danych.

Szeroko wykorzystywane w dzisiejszych przedsiębiorstwach nowoczesne technologie informatyczne nie tylko ułatwiają rozwój firmy ale także niosą ze sobą wiele zagrożeń. Należy zdać sobie sprawę, iż w dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni zdecydowanie bardziej niż kiedyś. Wirusy, trojany, explolity, włamania to tylko niektóre z przykładów jakie mogą nam się przytrafić.

Coraz więcej firm zdaje sobie z tego sprawę i oczekuje od wprowadzonych rozwiązań informatycznych nie tylko wzrostu efektywności, obniżenia kosztów infrastruktury czy usprawnienia procesów biznesowych ale i pewności, że środowisko informatyczne gwarantuje odpowiednią jakość i bezpieczeństwo informacji finansowej.

Dlatego właśnie podjęcie odpowiednich działań w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa informatycznego jest niezbędnym warunkiem sukcesu każdej małej i wielkiej firmy. Bezpieczeństwo i poufność firmowych systemów IT, to zagadnienie bardzo istotne dla utrzymania przewagi konkurencyjnej.

Jako firma konsultingowo - informatyczna jesteśmy także profesjonalnym dostawcą rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedza pozwala oferować nam w pełni sprawdzone i bezpieczne rozwiązania, które chronią zasoby informatyczne Klientów przed niepożądaną ingerencją osób niepowołanych.

Pomaga nam w tym także wysoka jakość oferowanych produktów, których producenci należą do ścisłej czołówki. Pozwala to skutecznie podnieść poziom bezpieczeństwa naszych klientów do maksimum!

Poprawiony: środa, 01 października 2014 08:12